EST

Sisekujunduse alus on toimivate ja mugavate ruumide planeerimine. See ei ole pelgalt mööbli paigutamine ruumi vaid vajadusel kogu sisustust hõlmava projekti koostamine.
Tihti on klientidel vaja abi vaid mööbli või seinavärvide/ tapeetide valimisel, köögimööbli planeerimisel vms.

Kuid alati tasub kaaluda võimalusel sisekujundaja kaasamist juba maja/ korteri ehitusel.

Kui meie juurde jõuab klient oma ehituse mõtetega, siis enamjaolt on tal kaasas ka arhitekti poolt loodud ruumiplaan (vt algne ruumiplaan).
Selleks, et ruumiplaan oleks päris pere oma nägu, vastaks meie hilisematele sisekujundusplaanidele - selleks käime koostöös kliendiga läbi viimsegi harjumuse, pere eripära või soovi. Sellest lähtuvalt kohandame ja muudame ruumiplaani vastavalt tekkinud mõtetele ja soovidele. See on pikk protsess, mis aitab vältida hilisemaid vigu.

Järgmiseks oluliseks aspektiks on tekkiv uus ruumiplaan - kus on arvestatud juba kõiki läbi arutatud soove ja mööblidetaile. Arutatud on läbi ka see, et kas diivanil peab saama istuda 2 või 3 inimest, kas söögilaud on unistuste kodus ümmargune, ovaalne vms - samuti on teada juba mööblidetailide mõõdud.
Selle plaani käigus joonistame välja ka ühtlasi eritellimusmööbli st köögijoonise, et justnimelt saaks paika lõplik ja õige ruumiplaan. 

Kui on uus ruumiplaan on paigas, siis on justnimelt õige aeg hakata tegema elektriplaani ehk teisisõnu märkida joonisele valgustite/ lülitite ja pistikute asukohad. Just selleks ongi oluline, et ruumiplaan, mis sai kliendiga arutatud - oleks õige ja toimiv ning pere soove arvestatav. Just siin on tähtis, et valgusti asuks justnimelt söögilaualaua tsentris, mitte ei pea seda juhtmega vedama. Just siin on oluline juba ette teada, kuhu jääb köögis tehnika - et oleks võimalik luua unistuste köök ja vastavalt sellelel kommunikatsioonid vedada, mitte teha köök selle järgi, et kus on keegi millegipärast juba erinevad otsad vedanud ( kanalisatsioon st vesi, elekter). Ära saab märgitud ka kõik vekslid, dimmerlülitid jms. 

Ja alles siis, kui tehtud on kõik need eelnevad aspektid - alles siis saab hakata valima materjale. Materjalid esitame spetsifikatsioonina, kus ära on toodud kõik vajalik ehituseks -  tooted, koodid ja tarnekohad. Spetsifikatsioon hõlmab reeglina põrandakatte materjale (parkett vm), seinakatteid (värv; tapeet vm),  keraamilisi plaate (sh vuuk), siseuksed, liistud, pistikud/lülitid jms.  

Ehk, et PROJEKT ERIJOONISTEGA JA SPETSIFIKATSIOONIGA  sisaldab:
 
  Ehituslik osa :

- muudetud põhiplaan/ põhiplaani muudatused ( DWG)

- põhiplaan koos mööblipaigutusega ( DWG)  

- pistikuteplaan ( DWG)

- valgustite plaan ( DWG)  

- eritellimusmööbli joonised ( köök, kapid, valamukapid jms)

Spetsifikatsioon:

- ehitusmaterjalid ( põrandaplaadid sh vuuk, liistud, seinavärvid, tapeet, laudis, parkett, siseuksed, pistikud jms). Trepi - ja kamina soovitus. 

- sanitaartehnika ( WC pott, segistid, valamu, trapid jms)  

Võimalik kohandada pakkumist vastavalt vajadusele. 

Sisekujundaja Kadi Jair OÜ kasutab oma jooniste tegemisel legaalset ArchiCAD programmi. Seega kõik joonised on vormistatud vastavalt ka DWG failidena. ( http://www.3dekspert.ee/archicad-kasutajad/ )

Paketi hind kokkuleppel vastavalt töömahule ja objekti suurusele.