EST

Koostööst

Miks kaasata ruumide kujundamisse sisearhitekt?

Sisekujunduse ja sisearhitektuuri alus on toimivate ja mugavate ruumide planeerimine. See ei ole pelgalt mööbli ruumis sobivasse kohta paigutamine, vaid vajadusel kogu sisustust hõlmava projekti koostamine. Sisearhitekt tegeleb nii seina- ja põrandamaterjalide välja valimisega, töötab välja elektriplaane kui ka paigaldab sisustusdetaile ning seob tellija soovid ja plaanid ühtseks tervikuks.

Koostöös sisearhitektiga saab juba planeerimise ja ehitamise käigus ruumide ergonoomilisust ja toimivust läbi mõelda ning paika panna. Sageli on kliendil raske hoomata paberil ette joonistatud lahendust ning mitmed olulised üksikasjad võivad tähelepanuta jääda. Seetõttu võib juhtuda, et juba tehtud tööd tuleb ümber teha, või mis veel hullem, muudatuste tegemiseks on liiga hilja. Varakult sisearhitekti kaasamist soovitame eriti just arendajatele, kes saavad nii oma klientidele hästi läbimõeldud ja atraktiivseid kodusid pakkuda, ning ettevõtetele, kes hoolivad oma töötajate heaolust ja viljakast töökeskkonnast. 

Sisearhitekt aitab teie nägemuse reaalsuseks muuta. Temaga oma soove, harjumusi ja visiooni läbi arutades on võimalik saavutada parim soovitud tulemus. Pika ajaga erialaspetsialist juhib tihti tähelepanu detailidele, millele tavainimene isegi mõelda ei oska, samuti aitab ta saavutada suurima võimaliku kasutusmugavuse ning vältida ebameeldivaid üllatusi.

Lisaks soovitud tulemuse saavutamisele säästab sisearhitekti kaasamine teie aega. Vastavalt teie soovidele ja eesmärkidele pannakse kokku sobivate materjalide, värvide ja lahenduste kombinatsioon, ning teie osaks jääb vaid meeldivaima välja valimine. Arendajate jaoks on aja kokkuhoid eriti märkimisväärne, sest sisearhitekti varakult kaasates on tulemuseks korrektne dokumentatsioon, kus töö lõppkliendiga on juba teie eest ära tehtud. Ettevalmistust nõudvad ehituslikud aspektid ja muud olulised detailid on juba paika pandud ning te ei pea enam panustama lisaenergiat, et kliendiga materjale ja detaile täpsustada või klientide otsuseid oodata.

Kuidas toimub koostöö sisearhitektiga?

Sisearhitekti ja/või sisearhitektuuribürood valides tuleb kindlasti tutvuda eelnevate töödega, et veenduda, kas stiilil on kokkupuutepunkte teie nägemusega. Lisaks on soovitud lõpptulemuse saavutamiseks oluline, kui suudate oma visiooni piisavalt selgelt ja põhjalikult selgitada. Seega soovitame enne kohtumist läbi mõelda, milline on teie eesmärk. 

Eraisikutele soovitame koostada endale meelepärastest interjööridest, värvitoonidest ja sisustuselementidest album. Uurige ajakirju ning interneti- lehekülgi ning püüdke aru saada,  millised elemendid ja stiilid teid köidavad. Kõik need mõtted aitavad sisearhitektil teie soove tajuda ning läbi selle luua teile isikupärane, toimiv ja harmooniline kodu.  

Soovitame pöörduda juba enne reaalse ehitustegevuse algust. Sageli tuleb ette, et kliendi vajaduste või mugavuse tõttu tuleb kas osaliselt või täielikult muuta elektriplaane, mittekandvate seinte asukohti ja uste käelisust või ümber tõsta kommunikatsioone. Sellised muudatused on pahatihti väga kallid ja aeganõudvad, kuid neid saab sisearhitekti varajasel kaasamisel vältida.  Vahel piisab soovitud keskkonna loomiseks asjade koos läbirääkimisest ning väikeste, kuid praktiliste muudatuste tegemisest.

Sisearhitektiga koostööks on mitmeid erinevaid võimalusi, mis pannakse paika vastavalt teie vajadustele.